خدمات روکش یووی سی دی  و دی وی دی : 

روکش یووی سی دی که از ماده ای به نام uv می باشد روی سطح چاپ شده دیسک مورد استفاده قرار می گیرد که روند استفاده از روکش UV سبب تثبیت رنگ در سیستم چاپ دیجیتال سی دی می شود .

استفاده های مختلف از روکش یوی در صنایع  چاپ : 

استفاده از یووی در صنایع دیگری همچون چاپ کارت ویزیت و انواع روکش های چاپ کاغذی اعم از چاپ پاکت ،چاپ کاتالوگ ، انواع چاپ بروشور های و .... مورد استفاده قرار می گیرد که در نوع و سیستم روکش در سی دی و دی وی دی بصورت سیلندری مورد استفاده قرار می گیرد و در صنایع دیگر در روشهای سیلکی که با روش انتقال چاپ در روش سیلک بروی سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد .

استفاده از یووی علاوه بر ضد آب کردن سطح سی دی و دی وی دی از طرفی سبب براقی سطح دیسک می شود که این براقی بر سطح چاپ سبب زنده تر شدن سفارشات چاپ سی دی ها و چاپ دی وی دی ها می شود و این براقیت در شیوه چاپ افست با درجه کمتری نسبت به دیجیتال دیده می شود که این امر بخاطر نوع استفاده از این ماده می باشد که در ترکیبات مرکب مورد استفاده شده می باشد و بعد از چاپ از این روکش استفاده نمی شود .

در استفاده از سی دی های خام که به شیوه دیجیتال می باشد و از روکش یوی استفاده شده سوالاتی مطرح می باشند که به شرح زیر می باشد می پردازیم : 

آیا استفاده از یووی در چاپ سی دی به شیوه دیجیتال امری ضرروری می باشد ؟ 

پاسخ : استفاده از یووی فقط صرفا به عنوان یک تثبیت کننده می باشد و در صورت عدم استفاده و یا انتقال آب به سطح چاپ شده دیسک ضرروی نبوده و عدم استفاده از یووی سبب عمر بیشتر دیسک می شود .

استفاده کردن از یووی باعث چه آسیبی به دیسک می شود ؟ 

پاسخ :  استفاده از یووی به تنهایی مشکل ساز نبوده بلکه نگهداری بعد از استفاده در یووی در چاپ های سی دی که در وکیوم های پلاستیکی ارایه می شود و بصورت دیسک خام ارایه می شود در دراز مدت بخاطر روی هم قرار گرفتن سطح رویه و زیرین دیسک با ایجاد بخار در سطح چاپ و در زیره سی دی فوق سبب ایجاد حاله ای از بخار UV می شود که  مانع  رایت کردن دیسک می شود .

.

.

پاسخ گوی دیگر سوالات شما در زمینه خدمات روکش UV در صنعت چاپ سی دی و یا کاربرد های دیگر هستیم .